Lektoři

Mgr. Ing. Stanislav Háša, Ph.D.

Vystudoval VŠE v Praze a jednooborovou psychologii na FF UK, získal doktorát z managementu na VŠE. V současně době vede katedru managementu na VŠE a přednáší na FF UK, založil a pracuje v rozvojovém a terapeutickém centru Po poli, v rámci firmy Prothea Advisory se věnuje poradenské činnosti v oblasti HR a managementu. Jeho vášní jsou rozvojové programy pro HR profesionály, inspirativní workshopy pro management a skupinová facilitace. V rámci koučování pracuje se seniorními HR profesionály a top managementem, specializuje se zejména na oblast osobní a firemní transformace.
Vyučované předmětyManagement mezinárodních firem Kontaktstanislav.hasa@vse.cz

 

Mgr. Marek Novinský

Vyučuje v současnosti strategický marketing a marketing management na FPH VŠE v Praze.  Vedle výuky se také zaměřuje na propojování akademie s podnikovou praxí. Vedle akademických aktivit má za sebou přes dvacet let praktických zkušeností v byznysu – většinou v oblastech souvisejících s marketingem. Přestože začal svou kariéru v CzechInvestu – vládní agentuře pro podporu zahraničních investic, záhy se přesunul do farmaceutického průmyslu, kde zastával lokální seniorní manažerské funkce v předních mezinárodních firmách jako Rhone Poulenc, Aventis a  sanofi-aventis. Později se stal trenérem a koučem pro firmy Areks, IMS Health a Actando, dodávající kurzy pro zvyšování marketingové a prodejní efektivity týmů ve farmaceutickém sektoru. Zde byl zodpovědný za podporu a doručení projektů v regionu EMEA.
Vyučované předměty: Nové drivery marketingu Kontaktmarek.novinsky@vse.cz

 

Mgr. Tereza Králová, Ph.D.

Vystudovala FFUK v Praze se zaměřením na Psychologii práce a organizace, následně pak obor Management v rámci postgraduálního studia na FPH VŠE. V současnosti působí jako pedagog na Katedře manažerské psychologie a sociologie VŠE. Věnuje se oblasti vzdělávání, psychologickému, kariérnímu a personálnímu poradenství, diagnostice, a to nejen směrem ke studentům VŠE, ale i mimo akademickou půdu.
Vyučované předměty: Osobní rozvoj Kontakttereza.kralova@vse.cz

 

Mgr. Martin Konečný

Martin Konečný je nezávislým konzultantem a specializuje se na oblast vyjednávání a situačního leadershipu. Dlouhodobě spolupracuje s top manažery, klíčovými zaměstnanci a talenty českých i nadnárodních společností. Ve své lektorské a koučovací profesi navazuje na dlouholeté praktické zkušenosti z oblasti obchodu, account managementu a řízení týmů. Působí jako lektor na Katedře manažerské psychologie a sociologie VŠE a v MBA programech.
Vyučované předměty: Vyjednávání Kontaktmartin.konecny@vse.cz

 

PhDr. Lenka Šilerová, Ph.D.

Psycholožka, koučka, terapeutka, specializující se na rozvoj lidí a atmosféru ve firmách. Její profesní zkušenosti zahrnují jak individuální práci s lidmi, tak mnohaleté manažerské působení. Zastává empatický a profesionální přístup, respekt a otevřenou komunikaci. Při své práci využívá dle potřeby terapeutické a koučovací dovednosti, managerské zkušenosti i znalosti psychologie. Využívá také principů nenásilné komunikace (NVC).
Vyučované předměty: Leadership Skills Kontakt:

 

Ing. et Ing. Lukáš Krupka, DiS., MIM

Lukáš Krupka je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, kde vystudoval obor mezinárodní obchod s vedlejší specializací čínská studia a CEMS mezinárodní management. Lukáš také vystudoval Pražskou konzervatoř na oboru populární zpěv. Během studia měl možnost rovněž studovat ve Francii a na univerzitě Ivey Business School v Kanadě. Co se týče pracovních zkušeností prošel několika pozicemi v oblasti supply chainu ve firmách zabývajících se prodejem rychlo-obrátkového zboží. V průběhu své kariéry vedl různorodé týmy v oblastech jako je např. fyzická logistika, zákaznický servis, zákaznická logistika a podobně na úrovni střední Evropy. Současně je Lukáš studentem doktorského studia na VŠE v Praze, kde se zabývá ekonomickými krizemi a jejich vývojem, zejména v Latinské Americe. Mimo práci se věnuje hudbě, sportu a zajímá se o divadlo a psychologii.
Vyučované předměty: Komunikační a prezenční dovednosti Kontaktkrupka.lukas89@gmail.com

 

PhDr. David Anthony Procházka, MSc., MBA

David Procházka je členem Katedry managementu FPH VŠE. Vzdělání získal mimo jiné na Cambridgeské univerzitě (Judge Business School) a dále se rozvíjí na UCL a VŠE, školí a konzultuje ve firmách. Zkušený kouč a tutor, který se specializuje na obchod, management a komunikaci. Pomáhá sestavovat obchodní plány, správně prezentovat své myšlenky před publikem, účastní se jednání svých klientů a radí jim, jak dále rozvíjet své vyjednávací dovednosti a jako life kouč pomáhá účinně pracovat se stresem a plánováním využití času.  
Vyučované předměty: Manažerská hra Kontaktdavid.prochazka.km@vse.cz

 

Ladislav Špaček

Původním povoláním pedagog. Vyučoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, v letech 1990–1992 byl redaktorem a moderátorem Československé televize. Od roku 1992 působil téměř jedenáct let na Pražském hradě jako mluvčí prezidenta Václava Havla. Účastnil se bezpočtu vrcholných společenských událostí, jako doprovod prezidenta republiky navštívil více než 50 zemí světa, setkal se s desítkami prezidentů a členů královských rodin. Je autorem a protagonistou televizního seriálu Etiketa a napsal nespočet knih o etiketě, je autorem hry Starling aneb Etiketa hrou a jeho poslední publikací je obsáhlá Business etiketa a komunikace. Působí jako konzultant v oboru komunikace a etikety, pořádá přednášky pro top manažery firem a úřadů a pro politiky.
Vyučované předměty: Etiketa

 

Mgr. Martin Kopecký, Ph.D., Mgr. Tomáš Jurčík

Managing partneři ve společnosti BD Advisory, generálního partnera Fakulty podnikohospodářské. Intenzivní spolupráce společnosti BDA s vysokými školami má za následek propojení světa akademického se světem businessu, což se následně projevuje i v předmětu Strategický HRM v rámci Honors Akademie. V Evropě se nachází několik dalších univerzit, se kterými společnost spolupracujeme. Patří mezi ně např.: Websterova University v Ženevě, nebo Lancaster University v Británii.
Vyučované předměty: Strategický HRM Kontaktmartin.kopecky@bdadvisory.eu
                 tomas.jurcik@bdadvisory.eu

 

Ing. David Říha, Ph.D., MBA

Ing. David Říha, Ph.D., MBA je členem katedry marketingu na Fakultě podnikohospodářské VŠE v Praze a od roku 2013 také na University of Applied Sciences Upper Austria School of Management / Steyr. Vzdělání na Vysoké škole ekonomické, Vysoké škole podnikání a manažerské fakultě Escuela Superior de Marketing y Administración Barcelona si dále rozšířil v rámci studijních stáží ve Finsku, Mexiku, Rakousku a Velké Británii. Praktické zkušenosti v oblastech obchodu a marketingu získal na manažerských postech národních i mezinárodních společností a poradenskou činností.
Vyučované předměty: Excelence v Sales Managementu Kontakt: david.riha@vse.cz