Často kladené dotazy

Honors Academia je plnohodnotné magisterské studium?
Nikoliv, Honors Academia je nadstavbový program koncipovaný jako souběžný doplněk ke studiu na vysoké škole.

Co z toho vlastně budu mít?
Získáte praktické vzdělání, zkušenosti z projektů, praxi a zejména síť kontaktů ve firemní sféře a mezi šikovnými studenty. To vše je velmi důležité, nicméně ne vždy vysokými školami poskytnuté.

Musím být studentem VŠE?
Můžete studovat jakoukoliv vysokou školu. Mezi současnými studenty jsou lidé jak z Vysoké školy ekonomické v Praze, tak i například z Univerzity Karlovy, ČVUT atd.

Je studium HA časově náročné?
Jisté úsilí je samozřejmě nutné. Je však běžné, že naši studenti zvládají své hlavní studium, Honors Academii i své zaměstnání. Řada studentů úspěšně podniká či pracuje v partnerských i jiných významných společnostech. Povinné předměty jsou ve většině případů vyučovány v pozdně odpoledních/večerních hodinách.

Kolik za program zaplatím?
Zájemci o studium zaplatí správní poplatek 500 Kč. Přijatí studenti platí poplatek 25 000 Kč, který je potřeba uhradit před nástupem do studijního programu. O možnosti splátek se informujte u klara.vackova@vse.cz

V rámci poplatku je hrazeno celé studium HA, tzn. například výuka zahraničních profesorů, vstupy na odborné konference, zahraniční exkurze do výrobních a logistických společností (pokud není stanoveno jinak) a mnohé další avizované kurzy. V případě prodloužení studia student hradí 5 000 Kč za každý započatý semestr.

  • Autor: Karina Rejchrtová
  • Vytvořeno:
  • Poslední aktualizace: