Návod na E-maily

Všichni studenti Honors Academia mají možnost využívat emailovou schránku o kapacitě 50 GB, kalendář, sdílený adresář kontaktů, HD videokonference a další služby od Microsoftu poskytované pod hlavičkou Office 365.

Možnosti přístupu

Stačí do prohlížeče zadat http://mail.honors.cz, a poté se přihlásit celým jménem vč. domény (např. jmeno.prijmeni@honors.cz) a heslem.

Outlook – připojení přes protokol Exchange včetně kalendáře – od verze 2007 stačí zadat pouze emailovou adresu a heslo a konfigurace proběhne automaticky.

Přesměrování e-mailu

  1. Ve webovém rozhraní ikona ozubeného kolečka na liště vpravo nahoře (Nastavení) – úplně dole volba Zobrazit všechna nastavení Outlooku…, záložka Pošta – ve sloupci detailu volba Přeposílání, a tam nastavit vaši primární emailovou adresu.
  2. Propojení se stávající schránkou (pokud to poskytovatel umožňuje – Gmail, Seznam, Hotmail, apod. umožňují). Tato funkce se nastavuje z primární (ne honors) schránky. Potřebovat budete adresu serveru POP a pro odesílání i SMTP.

Nastavení serveru POP

Server name: pod51013.outlook.com
Port: 995
Encryption method: SSL

Nastavení SMTP (odchozí pošta)

Server name: pod51013.outlook.com
Port: 587
Encryption method: TLS

Propojení je výhodnější, protože umožňuje odesílání emailů i pod novou (honors) adresou, a tím pádem využívání skupin.

Zapomněl jsem heslo / něco mě trápí

O reset hesla, pokud není nastaven záchranný kontakt v Office 365, lze požádat na adrese podpora@honors.cz. Nové heslo poté bude doručeno na mobilní telefon zadaný v kontaktech, případně registrovanou emailovou adresu.